KONST / Litografier / Färglitografi 11609505
nr 1160 9505
Evy Låås
(1923-1999), Sverige
Färglitografi, -77, signerad och numrerad 67/360, trädgård, motivet: 55x57
Evy Låås, född 1923, död 1999, svensk målare, tecknare och författare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 5 februari 2018
kl 20:50:01
2/2 12:02:49
Evy Låås
Läs mer om Evy Låås